Lássuk hát a láthatatlant!
A következő performansz-sorozat egy kínai művész munkája. Csendes tiltakozásnak szánva arra kívánta felhívni a figyelmet, hogy a kormány mennyire nem törődik a kínai művészek sorsával.
Liu Bolin kínai művész, 1973-ban született a kínai Shangdong tartományban.
A Shangdong Művészeti Főiskolán végzett, majd a Pekingi Központi Képzőművészeti Akadémián Master fokozatot is szerzett 2001-ben.
Munkáit világszerte több múzeum is kiállította. A 2005-ben indult “Elrejtőzés a városban” című performansz-sorozata a legnépszerűbb alkotása, ahol saját maga szerepel modellként. Emiatt “Láthatatlan ember”-nek is nevezik.
Liu a 90-es évek elején, abban a szerencsés időszakban lett művész, amikor Kína kiemelkedett a kulturális forradalom romjai alól és ezzel egyidejűleg gyors gazdasági növekedés és viszonylagos politikai stabilitás kezdődött.
“Elbújik” egy újságosstand, egy zöldségespult, vagy akár egy szobor - előtt.
Különböző technikákkal megfestik a ruháját és az arcát a háttér mintájára, és így észrevehetetlenül belesimul környezetébe. Alkotásainak lényege a mimikri. Ezt a jelenséget az állatvilágban figyelhetünk meg, amikor egy élőlény felveszi a környezete mintáját, színeit. Szinte eltűnik, ezzel megtévesztve a rá veszélyes ragadozókat.
Liu megmozdulásain mindig egy kompett stáb dolgozik. Lássuk hogyan is készül!
forrás: www.liubolinart.com
Ha tetszett a cikk, csatlakozz hozzánk a Facebookon!